Uygulama

Uygulama

NAVİGASYON

Kampanyalardan Haberdar Ol?

Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresini yada GSM Numaranı Bırakman Yeterli. Kampanya İletişim Onayı İçin Seninle İrtibata Geçeceğiz.

Uygulama

Parke Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizi dekore ederken en önemli nokta parkelerin seçimidir. Dekorasyonda parke seçimi oldukça büyük önem taşır. Parkeler çeşitli model ve renklerde olur. Kalitesi de parkeye göre farklılık gösterir. Parkeleriniz kalıcı ve uzun süreli olacağı için renk ve model seçimi konusunda titiz davranmalısınız. Koyu renk parkeler size zorluk çıkartabilir. Koyu renk parkeler tozu ve kiri her zaman gösterir. Onun için her zaman temizlemeniz gerekecektir.

Parke seçerken evde kullanacağınız eşyalar ile zıt kontrast sağlayan renkleri seçmeniz iyi olacaktır. Eşyalar ile aynı renk seçilen parkeler evin ortamını boğacaktır. Parke seçerken parkenin özelliklerinin hangi zemin için kullanışlı olduğu hakkında daha önceden bilgi edinmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örnek vermek gerekirse; mutfağa seçilecek olan parke cinsi hem neme hem de ısıya karşı dayanıklı olmalıdır. Parke seçerken duvar kâğıdınızı onunla beraber seçmeniz ikisi arasında şık bir uyum sağlayacaktır. Kullanışlı, temizliği kolay ve ekonomik parkeler seçmeye özen gösterin.

Eviniz geniş ve aydınlık ise koyu renk parke seçebilirsiniz. Yalnız eviniz küçük ve evinizi geniş göstermek isterseniz parkelerinizi açık renk seçiniz. Dekorasyon için parke seçimi yaparken daha çok açık renkleri seçmeniz evinizi geniş ve ferah gösterecektir.

Renk Seçimi

Ev dekorasyonunda en önemli nokta parkelerin seçimidir. Parke, evdeki ısıyı hapsederken soğuk havayı zemine hapsederek dışarı çıkmasını engeller. Bunların yanında gürültüyü de engeller. Parkelerin renk seçimleri yaşadığınız mekân için oldukça önem taşır. Bunun için renk seçiminde bazı noktalara dikkat etmeliyiz.

Seçtiğiniz parkeler hem duvarlara hem de evin mobilyalarına göre uyumlu olmalıdır. Koyu renklerin lekeleri sakladığı düşülür ama bu düşünce parkelerde geçerli değildir. Koyu renkli parkeler güneş ışığının az alındığı yerlerde mekânın boğuk ve soğuk görünmesini sağlar. Bunun için eviniz fazla güneş almıyorsa parkelerin seçiminin açık renk olması doğru bir seçenek olacaktır. Açık renkli parkeler üzerlerinde oluşan çizikleri göstermezken koyu renk parkelerde bu durumları kolayca görebilirsiniz. Parkelerin renk ve desenlerini seçerken doğal olmasına dikkat edin. Parça desenli parkeler yerine tüm desenli parkeler ortama daha doğal bir görüntü verecektir.

Ömrünüzü geçireceğiniz evinizde parkelerin rengini seçerken ikilem içine düşerseniz bir uzmandan yardım almanız çok daha iyi olacaktır. Böylelikle yanlış bir karar vermekten kurtulursunuz.

Lamine parke döşenecek zeminin, pürüzsüz ve nem oranının parkeye uygun olması gereklidir. Not : Lamine parkeyi ancak döşeme yapılacağı zaman ambalajından çıkarınız. Parkenin, ışığın geliş yönüne doğru döşenmesi tavsiye edilir. Döşeme işlemi yetkili bayiler tarafından yapılmadığı sürece, mesuliyet alıcıya aittir.

Uygulama - Kilit Sistem

Montajı kolaydır ve hızlı döşenir. Tutkal gerekmez. 4 tarafın birbirine mükemmel bir şekilde kilitlenmesi ile tüm zemin yekpare bir şekilde hareket ederek plakalar arası açılmalara olanak vermez. Yerden ısıtmalı zeminler için uygundur. Maksimum dayanma gücü sağlar. Tamiri kolaydır. Parkeye bir zarar gelirse,zarar gören parça değiştirilebilir. Döşeme işlemi bitince, hemen eşyalarınızı yerleştirip oturmanıza olanak sağlar.