SİSTRE CİLA KAMPANYASI

SİSTRE CİLA KAMPANYASI

NAVİGASYON

Kampanyalardan Haberdar Ol?

Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresini yada GSM Numaranı Bırakman Yeterli. Kampanya İletişim Onayı İçin Seninle İrtibata Geçeceğiz.

SİSTRE CİLA KAMPANYASI

SİSTRE CİLA KAMPANYASI


Sistre Cilada İnanılmaz Kampanya MT2'si sadece 12 TL'den tüm evinizin parkelerini sistre cila ile yenileyebilirsiniz. Bu kampanyayı kaçırmayın.

Laminant parkelerin yapım aşamalarına kısaca göz attığımızda öncelikle reçine ve talaşın sıkıştırılarak levhalar elde edildiğini ve sonrasında farklı renk ve desenlerin bu levhalar üzerine uygulanarak farklı ihtiyaç ve zevklere uygun malzemeler elde edildiğini  görmekteyiz. Ancak levha üzerine uygulanmış olan renk ve desenleri korumak laminant parke kullanımındaki en önemli durumlardan birini oluşturmakta ve buda levhaların cilalanması ile gerçekleşmektedir. Cila genel anlamda ağaç, laminant, marley gibi tüm farklı yüzeyler için çok önemli bir uygulamadır. Eğer cila yapılmazsa yada düzgün uygulanmazsa bu yüzeylerin aşınma hızı çok yüksek olacaktır. Yüzeyler kısa süre içerisinde sıvılardan, nemden, sert yüzeylerden, ısıdan ve benzeri pek çok durumdan etkilenerek aşınacak ilk günkü güzelliğinde ve koruyuculuğunda olmayacaktır. Ayrıca yüzeyler üzerinde oluşan çizik ve çatlaklar hijyen ortamını oldukça olumsuz etkileyecektir. Tüm bunları anlatmamızdaki temel neden diğer yüzey cilaları içerisinde sistre cilanın önemine dikkat çekmektir.

Sistre cilanın diğer cilalardan farkı sadece ahşap yüzeylere uygulanabiliyor olmasıdır, yani laminant, marley ve benzeri yüzeylere uygulanamamakta. Yer döşemesi olarak kullanılan parke malzemelerinin içerisinde belki de en hassas olan yüzeylerin başında gelmektedir ahşap. Malzeme doğal kullanıldığı diğer malzemler kadar sıkılaştırıcı ya da sertleştirici işlemlerden geçmediği için malzemesi daha kolay hasar görebilmektedir. Ahşap yüzeylerde özellikle cila yüzeyin korunabilmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Sistrenin ne olduğuna şöyle bir göz atalım; sistre ahşap yüzeylerin sistre makinası ile zımparalanarak ara ve çatlaklara macun çekme işlemidir. İşlemden de anlaşılacağı gibi gayet hassas ve ustalık isteyen bir işlemdir. Bu neden dolayısıyla bu işlem için kullanılan alette bu işlemi gerçekleştiren ustanın hassasiyetide oldukça önemlidir. Çünkü sonuç olarak ortaya çıkan işlem artık bizim evimizde sürekli kullanacağımız yüzeyin oluşmuş halidir diyebiliriz. Ardından selüloz yani kağıt içerikli bir dolgu malzemesi kullanılıp yüzey pürüzsüzleştirildikten sonra cila işlemi gerçekleştirilerek ahşap parkelerimiz son halini alır. Kullanılan cilanın kalitesi ve sonrasında kalkan cila bölümlerinin takibi çok önemlidir. Bunlara dikkat edilmediği takdirde parkemiz eski parlaklığını ve görüntüsünü kaybedebilir. Sistre cilanın bize sağlamış olduğu  en büyük avantaj ise ahşap parkelerimiz yıpranmış, kavlamış yada eskimiş olsa bile onları ilk günkü hallerinden  daha yeni ve güzel bir hale getirebilmektedir.