AHŞAP PARKELERİN ALTERNATİFLERİ

NAVİGASYON

Kampanyalardan Haberdar Ol?

Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresini yada GSM Numaranı Bırakman Yeterli. Kampanya İletişim Onayı İçin Seninle İrtibata Geçeceğiz.

AHŞAP PARKELERİN ALTERNATİFLERİ

www.luksparke.com


AHŞAP PARKELERE ALTERNATİF ÖNERİLER

Halı

Herhalde bilinen en eski yer kaplamalarının başında gelmektedir. İnsanın vücudu etrafındaki hava şartlarından korumak adına giyinmesi gibi zeminden gelen düşük yada yüksek ısı ile bir şekilde başetmesi gerekmiştir. Halıyı zemin kaplamasında kullanmaya başladığımızdan beri gelişen teknoloji halı kullanımının oluşturduğu sıkıntıları gidermek için çaba sarfetmiştir. Gitgide daha kısa tüyler, kir tutmama özelliği, kolay yıkanma, kolay kuruma ve buna benzer pek çok yeniliği bu kaplama türüne entegre etmişlerdir.

Mermer

Mermer çok eski zamanlaerdan beri bir lüks göstergesi olarak görünmüştür. Farklı renk ve damarlara sahip olması, yüzey parlaklığı, sıvı geçirmezliği daha bir çok özelliği mermeri her zaman güzel ve cazip bir malzeme haline getirmiştir. Dünya rezervlerinin %35 inin ülkemizde olması kullanımalanları ile ilgili daha geniş kapsamlı araştırmalara neden olmuş ve bu araştırmalr sonucu ise mermerin ısı yalıtımında  çok etkili bir malzeme olduğu ortaya çıkmıştır. Dış mekandan cephe yalıtımına banyodan mutfağa kadar mermer artık kullanım alanları açısından oldukça geniş bir kullanıma sahiptir.

Laminant Parke

Laminant parkeler doğal melzemerle bir araya getirilmiş kullanım açısından kullanıcılarında daha büyük kolaylıklar sağlayan bir yandanda maliyet açısından daha uygun olan bir malzemedir ısı yalıtımı için etkili ve uygulaması dolaydır.

Porselen Karo

Porselen malzeme olarak ısıya çok dayanıklı bir malzemedir. Kullanımı çok kolaydır yani sadece silmek yeterlidir. Yüzeyi oldukça parlaktır renk seçenekleri çok geniştir. Tüketicilerin istek ve bütçelerine uygun farklı seçenekleri bulunmaktadır. Parlak yüzeyleri ve ev malzemeleri ile uyumları tercih sebebidir.

Termowood

İsmindende anlaşılacağı gibi ısıtılmış ahşap malzemeyi kastetmekteyiz sistre cila bölümünde ahşap malzemenin neden korunması gerektiğinden yaşanılabilecek olumsuz durumlardan bahsetmiştik. Bu malzeme ahşap malzeme için sıraladığımız tüm o olumsuzlukları minimuma indirmek adına ahşabın bir ısı işleminden geçirilmesi ile elde edilmektedir. Ahşap içerisinde ağacın öz suyu reçine gibi bazı sıvılar ihtiva eder bu sıvı malzemeler ısıdan çabuk etkilenir malzemenin dayanıklılık oranını düşürür. İşte uygulanan bu ısıl işlem ağaç içerisindeki sıvıların dışarı çıkması ve ağacın molekül yapışının daha sıkışık ve sağlam bir yapıya dönüşmesi ile gerçekleşir.

Pvc Kaplama

Laminant parkelerin ahşap parkeler için bir alternatif olduğunu ve ahşap malzemenin faydalarının daha arttırılmış maliyetinde daha azaltılmış olduğunu söylemiştik. Pvc malzemede laminant parkenin bir alternatifi olarak karşımıza çıkmakta. Laminant parkelerin tüm renk ve desen seçeneklerini tüketiciye sağlayabildiği gibi malzemenin pvc olması kullanım, temizlik ve muhafaza gibi pek çok durumuda kolaylaştırmakta.

Zemin Muşambası

Bu malzeme görsel açıdan ve maliyet açısından tüketiciyi oldukça tatmin etmekte istenilen tüm görsel seçeneklere ulaşabileceğiniz gibi temizliğini de oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan malzeme adına oldukça düşük bir bütçe ile zemin kaplamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sıra bu tercihi yapacak olan tüketicidedir. Zemin kaplaması yaptıracak olan kullanıcı isteklerini iyice gözden geçirmeli, seçeceği malzemenin kendisine sağlayacağı faydaları aynı zamanda karşılaşacağı olumsuzlukları hesaplamalıdır.

Tüketiciler için çok farklı seçim sebepleri olabilmektedir kimi maliyeti ilk planda tutar kimi görselliği kimi için evladiyelik bir işlem olması gerekmektedir kimisi için birkaç sene kullanabileceği bir uygulama. Bazıları için işlenmemiş malzeme ve onun kendine has dokusu tercih sebebidir. Ama ihtiyaç ve isteklerimin birbirinden  ne  kadar farklı olursa olsun her ihtiyaca uygun bir zemin kaplama malzemesi ve modeli mutlaka bulunmakta